سال ۲۰۱۰ بود که شرکت مایکروسافت برای اولین بار Office 365 را به عنوان آغاز سرویس های ابری معرفی کرد. به ظاهر تا سال ۲۰۲۰ بسیاری کاربران سرویس آفیس به سرویس کاملا آنلاین Office 365 رجعت خواهند کرد.

به تازگی ویندوز در بروزرسانی جدید خود در Office 365 به کاربران خود اعلام کرد که کاربرانی که لایسنس Offce 2010 و Office 2013 و Office 2016 دارند در بروزرسانی جدید، دیگر نمی توانند از نسخه های بیزنس OneDrive و Skype استفاده کنند. این دو سرویس آنلاین از دسترس این کاربران خارج خواهد شد. همه کاربران لایسنس دار آفیس نیز باید به مرور به Office 365 منتقل شوند، زیرا از ۱۳ اکتبر ۲۰۲۰ دیگر سرویس های آفلاین و نصبی روی ویندوز، دیگر پشتیبانی نخواهند شد.

Microsoft Office تا سال 2020 بطور کامل در Office 365 آنلاین خواهد شد
Microsoft Office تا سال ۲۰۲۰ بطور کامل در Office 365 آنلاین خواهد شد

این موضوع به این معنی خواهد بود که افراد منبعد برای استفاده از OneDrive باید نسخه شخصی آنرا بصورت جدا نصب کنند و بصورت دستی فایل هایی که ذخیره می کنند را در آن بایگانی کنند.

مایکروسافت اعلام کرد که این بروزرسانی روی سرویس هایی که هم اکنون آنلاین هستند، تاثیری نخواهد گذاشت. Outlook و Exchange همچنان مانند قبل پشتیبانی خواهند شد و از ۲۰۲۰ بر روی بخش سرویس های Office 365 فعال خواهند بود.

نکته عجیب جایی رخ می دهد که اکنون بر روی Windows 10 نرم افزارهای OneDrive و Skype بصورت پیش فرض نصب شده است و همه به راحتی می توانند از آنها استفاده کنند. سیاست مایکروسافت در این باره مشخص نیست و این سردرگمی در سرویس های موازی مشخص نیست با سیاست های اعلام شده چطور همسو خواهند شد. افزون بر اینکه مشخصا بسیاری از کاربرهای آفیس، بخصوص اداری ها، به دلیل عادت کردن به محصولات فعلی و نیز هزینه هایی که پرداخت کرده اند، از این تغییرات استقبال نخواهند کرد.

بیشتر بدانید:   GX660، لپ‌تاپ‌هايي ويژه گيمر ها

 

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید