در حالی اپل خود را برای ورود مدل جدید گوشی هوشمند خود موسوم به آیفون 4 آماده می‌کند، نوکیا می‌کوشد تنها رقیب این گوشی را با نام N8 در اختیار کاربران بگذارد.

به گزارش ایستنا، شرکت فنلاندی نوکیا اعلام کرد که گوشی هوشمند پیشرفته جدیدی را با نام N8 تولید کرده است که شامل سیستم‌عامل سیمبین 3 می‌شود و می‌تواند رقابت مستقیمی را با آیفون 4 اپل آغاز کند. شرکت اپل که تا چند روز دیگر مدل جدید گوشی هوشمند خود را وارد بازار می‌کند، در نخستین روز از پیش‌فروش این محصول توانست 600 هزار عدد از آن را به فروش برساند.

“هلنا نوردمن-نوتسان”(Helena Nordman-Knutson) از تحلیلگران شرکت Oehman گفت: «انقلاب در دنیای گوشی‌های هوشمند آغاز شده است و نوکیا در این جریان هنوز جایی ندارد. زمانی که N8 وارد بازار شود یک گوشی قدیمی محسوب می‌شود، زیرا هر کاربر گوشی‌های بهتر با قابلیت‌های بیشتر را در اختیار گرفته است».

نوکیا که همچنان عنوان بزرگترین تولیدکننده تلفن‌همراه در دنیا را به خود اختصاص داده است، در عرصه گوشی‌های هوشمند در حال از دست دادن سهم خود است. نوکیا در ماه آوریل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که گوشی هوشمند N8 در فصل سوم سال جاری میلادی وارد بازار می‌شود.

بیشتر بدانید:   عرضه گوشی هوشمند میکی‌ماوس برای کودکان

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.