به نظر می‌رسد ماشین‌ها و وسایل نقلیه‌ی خودران آینده‌ی حمل و نقل بشر هستند. شرکت‌های بزرگی مانند Tesla، Google و General Motors سال‌هاست که مشغول سرمایه‌گذاری و پژوهش در مورد این ماشین‌ها هستند و غول‌های خودروسازی مثل Audi، BMW و Mercedes Benz هم بیش از پیش به این حوزه علاقمند شده‌اند. اما به نظر می‌رسد استارت‌آپ کوچک اما خلاقانه‌ای به نام Olli هم می‌خواهد جای خودش را در این بازار نو باز کند!

Olli ؛ اتوبوس سخنگو

olli اتوبوس خودران پرینتر سه بعدی

این استارت‌آپ در ایالت آریزونای آمریکا پاگرفته و نام اصلی‌اش Local Motors است. حالا اولین محصول این استارت‌آپ، یا همان Olli، توجه بسیاری را به خودش جلب کرده. اًلی یک اتوبوس خودران است که بیشتر اجزای با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی تولید شده و می‌تواند تا ۱۲ نفر را جابجا کند. علاوه بر این اتوبوس به سیستم IoT هم مجهز است و با استفاده از هوش مصنوعی Watson که ساخته و پرداخته‌ی IBM است، هم کار رانندگی را پیش می‌برد و هم می‌تواند با مسافران صحبت کند و از آن‌ها چیز یاد بگیرد.

پرینت کردن اجزای این اتوبوس ۱۰ ساعت و سرهم کردن آن هم یک ساعت زمان می‌برد. هم‌چنین به دلیل آن که بیشتر قسمت‌های Olli با پرینتر سه‌بعدی تولید می‌شود، می‌توان سلیقه‌ی مشتری را هم در طراحی قسمت‌های مختلف آن در نظر گرفت. علاوه بر این، استفاده از این روش خلاقانه‌ی تولید، هزینه‌های مربوط به خط تولید و زیرساخت‌های تولیدی را هم تقریبا به صفر می‌رساند.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: Futurism

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.