شرکت سامسونگ در رقابت با شرکت هایی مانند Google Waymo، Uber، Tesla و اپل، قدم های بلندی برای ورود به بازار خودروهای بدون راننده بداشته است.

در خبرها آماده است که این شرکت به زودی در کشور خود، کره جنوبی، تکنولوژی خودرو بدون راننده خود را مورد آزمایش قرار خواهد داد. این اقدام نشان دهنده سرعت و شاید هم عجله سامسونگ برای ماندن در رقابت با شرکت های رقیب نام برده شده باشد.

این خبر در حالی منتشر می شود که هفته گذشته نیز شرکت اپل توانست مجوز آزمایش سطح شهر برای تکنولوژی جدید خودرو بدون راننده در خیابان های ایالت کالیفرنیا را بدست بیاورد. هرچند هنوز در مورد این خودرو اپل نیز هیچگونه اطلاعات شفاف و دقیقی از مراحل بررسی و تحقیق تا تولید محصول، منتشر نشده است.

رویا پردازی های Samsung در خودرو بدون راننده به واقعیت پیوست
رویا پردازی های Samsung در خودرو بدون راننده به واقعیت پیوست

دولت کره جنوبی به سامسونگ مجوز آزمایش خودرو بدون سرنشین را داده است. این تکنولوژی فعلا بر روی خودرو Hyundai Grandeur sedan که در آمریکا با نام Azera به فروش می رسد، نصب و آزمایش خواهد شد.

به گفته مدیران این شرکت، در تکنولوژی تولید شده سیستم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بسیاری استفاده شده است. سامسونگ مدعی است رادارها و اسکنرهای ویژه ای در این خودرو استفاده می کند که امنیت رانندگی در محیط های پر دود و مه آلود را بسیار بیشتر از تکنولوژی های رقبا، حفظ خواهد کرد.

اخبار منتشر شده در مورد بخش Samsung Motors در این مدت بسیار ضد و نقیض و عجیب بوده است. از طرفی خبر آزمایش خودرو بدون راننده سامسونگ ارائه می شود، در حالی که چندی پیش سامسونگ اعلام کرده بود تنها در بخش تکنولوژی های نرم افزاری و هوشمند سازی در خودروهای بدون سرنشین فعالیت خواهد کرد. در حالی که می دانیم شرکت سامسونگ بخش عمده ای از Samsung Motors را در سال ۲۰۰۰ به شرکت رنو واگذار کرده است، همین شرکت بخش جدیدی را در صنعت خودرو در آمریکا، با خرید یک شرکت بزرگ دیگر، مجددا راه اندازی کرده است.

بیشتر بدانید:   اپل تا سال ۲۰۱۴ آی‌فون ارزان‌ می‌سازد!

این اتفاقات ما را بیشتر به این نتیجه می رساند که هرچند سامسونگ علاقه زیادی به بازارهای جدید خودرو دارد، ولی به احتمال بسیار زیاد همانطور که اعلام کرده است، بیشتر تمرکز این شرکت بر روی تولید ابزار هوشمند برای حضور در بازار با همکاری دیگر شرکت های خودرو سازی خواهد بود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید