مایکروسافت معتقد است در آینده، قلم هوشمند سرفیس پن (Surface Pen) و محصولات مشابه، یکی از اصلی‌ ترین ابزارها برای ایجاد تعامل بهتر میان کاربران و سیستم های نرم افزاری خواهند بود.

مدیر ارشد سیستم های عامل مایکروسافت، جو بلفیوری (Joe Belfiore)، در خلال معرفی نسخه آزمایشی آپدیت Creators مخصوص پاییز، قابلیت‌های متنوع سرفیس پن با مرورگر اج روی سرفیس پرو ۴ (Microsoft Surface Pro 4) را به صورت کامل نمایش داد.

قلم Surface Pen تعامل میان کاربران و ویندوز را دگرگون می کند
قلم Surface Pen تعامل میان کاربران و ویندوز را دگرگون می کند

در واقع کاربران با استفاده از این قلم، توانایی انجام کارهایی همچون مشاهده پنجره‌های مختلف ویندوز، نوشتن متون مورد نظر در “text box”، پیمایش و انتخاب بخشی از یک نوشته را خواهند داشت.

علاوه بر این، امکان استفاده از سرفیس پن در محیطی غیر از مرورگر مایکروسافت نیز وجود دارد که به عنوان نمونه می‌توان به انتخاب کلمه‌های مختلف در نرم افزار ورد یا نوشتن متنی دلخواه به صورت پی دی اف اشاره کرد.

بلفیوری معتقد است قلم هوشمند تعاملی طبیعی میان کاربران و سیستم های نرم افزاری ایجاد خواهد کرد. اما آیا این صحبت به معنی پایان یافتن عمر ماوس و تاچ پد است؟ احتمالا نه؛ اما مایکروسافت می‌خواهد در آینده، کاربران استفاده بیشتری از قلم های هوشمند داشته باشند.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

بیشتر بدانید:   ویندوز XP، همچنان صدر نشین کامپیوتر شرکت ها

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.