Microsoft در گزارشی جدید تعداد کاربران ویندوز ۱۰ (Windows 10) را بالغ بر ۳۰۰ میلیون نفر عنوان و خاطرنشان کرد که این میزان در مقایسه با پنج هفته گذشته، حدود ۱۱ درصد رشد داشته است.

این غول نرم افزاری جهان در ادامه افزود کاربرانی که قصد بروزرسانی سیستم عامل ویندوز خود به نسخه ۱۰ را دارند، تنها با ۲۹ جولای (۷ مرداد) فرصت دارند و پس از این تاریخ، می بایست با پرداخت هزینه این آپدیت را دریافت کنند.

تعداد کاربران ویندوز 10 به 300 میلیون نفر رسید
تعداد کاربران ویندوز ۱۰ به ۳۰۰ میلیون نفر رسید

Microsoft در بیانیه ای در این خصوص نوشت:

زمان به سرعت در حال سپری شدن است و از آن جایی که دریافت بروزرسانی رایگان در ۲۹ جولای به پایان می رسد، ما نمی خواهیم که شما این فرصت مناسب برای پیوستن به جمع کاربران ویندوز ۱۰ را از دست بدهید. پس از تاریخ اعلام شده، کاربران می بایست هزینه ای حدود ۱۱۹ دلار را برای این بروزرسانی پرداخت کنند و یا دستگاه هایی را خریداری نمایند که به صورت پیش فرض به این نسخه مجهز شده باشد.

در این بین، برخی از منابع خبری نیز ادعا کرده اند که مایکروسافت زمان دریافت این آپدیت را تا پس از تاریخ ذکر شده نیز ادامه خواهد داد، اما ردموندی ها اخیراً در واکنش به این شایعات اعلام کردند که پس از ۲۹ جولای، به این طرح پایان خواهند داد.

گفته می شود که این ۳۰۰ میلیون نفر، نه تنها کابران کامپیوترهای رومیزی را شامل می شود بلکه شامل کاربران تبلت ها، گوشی های هوشمند، اکس باکس و سایر محصولات این شرکت نیز می شود.

بیشتر بدانید:   سوء استفاده هکرها از اشتیاق کاربران به Windows 10 !

با این حال، مایکروسافت هنوز نتوانسته آن چنان که باید و شاید، ویندوز ۱۰ خود را دل کاربران جا کند و بعید به نظر می رسد که مهلت دریافت بروزرسانی رایگان به پس از ۲۹ جولای موکول نشود.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید