آمار و ارقامی جدید از ios 8

اکنون سهم آخرین نسخه از سیستم عامل iOS اپل روی دستگاه های آیفون و آیپد این شرکت به حدود ۷۰ درصد رسیده است. طبق آخرین گزارشی که اپل منتشر کرده است هم اکنون سهم iOS 8 به ۶۸ درصد و سهم iOS 7 به ۲۴ درصد رسیده است در حالی که سایر نسخه های قدیمی تنها ۴ درصد از سهم کل را در اختیار دارند.

آمار و ارقامی جدید از ios 8

ios 8

طی ماه های گزشته iOS 8 رشد افزایشی در میان دستگاه های اپل داشته است و از ۴۷ درصد در سه ماهه انتهای سال ۲۰۱۴ به ۶۸ درصد در ابتدای سال ۲۰۱۵ رسیده است. نتایج سایر تحلیل های انجام شده در این مورد نیز آمارهایی در همین حدود را نشان می دهند که نشان از علاقه مردم به استفاده از آخرین نسخه سیستم عامل iOS می باشد.

البته اپل در آمارهای خود، دستگاه های جدیدی را که بصورت پیش فرض iOS 8 بر روی آنها نصب شده است را به حساب آورده که شاید یکی از دلایل افزایش سهم این نسخه در ژانویه ۲۰۱۵، هدیه گرفتن دستگاه های مثل آیفون ۶ از سوی بسیاری از مردم باشد.

ios 8

از ماه سپتامبر که iOS 8 بصورت عمومی عرضه شد، کاربران زیادی از مشکلات آن گله کردند، که اپل برای رفع این اشکالات نسخه ۸٫۰٫۱ و سپس ۸٫۰٫۲ را منتشر کرد. یک ماه بعد این شرکت نسخه های ۸٫۱ و ۸٫۱٫۲ از سیستم عامل iOS 8 را به روی دستگاه های خود فرستاد و در حال حاضر در حال کار بر روی نسخه ۸٫۲ این سیستم عامل است.

منبع: حس اول