آیفون های جدید معادل نرخ جهانی به بازار ایران وارد می شوند

11

دو مدل گوشی جدید آیفون که در بازار ایران با قیمتهای بسیار بالاتری نسبت به نرخ جهانی آن به فروش می رسید ظرف مدت ۱۰ روز به قیمت واقعی خود نزدیک شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از مهر، دو مدل گوشی آیفون ۵S و ۵C با حافظه ۱۶ گیگابایتی که در نخستین روزهای ورود خود به صورت غیر رسمی به بازار ایران به ترتیب حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان خرید و فروش می شد با گذشت نزدیک به دو هفته به ترتیب با قیمت ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان و یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومان در بازار تهران به فروش می رسد.

iphone_5s-cropاین دو نوع گوشی هم اکنون پرفروش ترین مدلهای آیفون ۵ هستند و نسبت به آیفون ۵S با ۳۲ گیگابایت حافظه خریدار بیشتری دارند؛ البته آیفون ۵C با حافظه ۳۲ هنوز وارد بازار ایران نشده است.

به گفته فعالان بازار موبایل، برغم کاهش قیمت بیش از یک میلیون تومانی جدیدترین مدلهای آیفون در بازار ایران، مدل آیفون ۵ با حافطه ۱۶ گیگابایتی به دلیل عدم تولید، با افزایش تقاضا و قیمت رو به رو شده است و هم اکنون از آیفون ۵C نیز گرانتر است و با قیمتی حدود ۲ میلیون و ۴۰ هزار تومان به فروش می رسد و تقاضای خرید آن زیاد است.

نرخ عرضه آیفون ۵S با حافظه ۳۲ و ۱۶ در بازار جهانی به ترتیب حدود ۷۴۹ دلار و ۶۴۹ دلار اعلام شده است؛ درهمین حال گوشی آیفون ۵C با حافظه ۱۶ گیگابایتی با حدود قیمت ۵۴۹ دلار در دنیا عرضه شده است.

بابک عزیززادگان – مدیر فروش یکی از واردکنندگان رسمی آیفون در ایران ، از واردات رسمی مدلهای جدید گوشی آیفون به بازار ایران ظرف مدل ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: آیفون های جدید معادل نرخ جهانی به بازار ایران وارد می شوند.

وی با بیان اینکه با فروکش کردن تب خرید آیفون جدید در بازار، هم اکنون آیفونهایی که به صورت قاچاق وارد بازار شده به قیمتهای واقعی نزدیک می شوند، ادامه داد: مزیت خرید گوشی هایی که از مبادی رسمی وارد بازار ایران می شوند موضوع خدمات پس از فروش و گارانتی است که برای مدلهای گوشی های هوشمندی نظیر آیفون به طور قطع بسیار مهم خواهد بود.

عزیززادگان ادامه داد: در بازار آزاد و براساس بررسی های صورت گرفته، تقاضا برای خرید آیفون ۵C نسبت به روزهای نخست عرضه کم شده اما مدل ۵S همچنان خریدار دارد با ابن حال به نظر می رسد خریداران گوشی های دارای گارانتی، در انتظار ورود رسمی این گوشی به بازار و خرید آن هستند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.