از رونمایی محصولات جدید تا میزبانی از مقامات بلند پایه در نمایشگاه

273

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران‌تلکام) که از روز دوشنبه ۱۴ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران آغاز شده بود، پنج شنبه ۱۷ مهر ماه به کار خود پایان داد.

از رونمایی محصولات جدید تا میزبانی از مقامات بلند پایه در نمایشگاه

 نمایشگاه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام ، در این دوره از نمایشگاه مانند سال‌های گذشته شرکت‌های مطرح دولتی و خصوصی فعال در حوزه ICT با هدف ارائه آخرین دستاوردها و توانمندیهای خود گرد هم آمده بودند و حضور پررنگی داشتند.
هلدینگ فناپ با توجه به نقش مهم خود در این صنعت، با هدف آشنایی بیشتر شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردها و توانمندی‌هایش، در این نمایشگاه حضور یافته و با رونمایی از محصولات جدیدی مانند پیکو(ارائه راهکارهای نو برای ارائه خدمات همراه)، سیناپس(تحولی در شیوه پرداخت با استفاده از شناسه)و باران(خدمات نوین همراه)، پذیرای بازدیدکنندگان در سالن ۸٫۹ نمایشگاه بین المللی بود.

 نمایشگاه

محصولات فناپ در تلکام پانزدهم

اگر چه میزان مراجعه و بازدید در نخستین روز برگزاری نمایشگاه ، تا حدی کم بود، اما در سه روز باقی مانده، با انبوه افرادی مواجه بود که برای آشنایی بیشتر با محصولات و سرویس‌های جدید این شرکت چون پیکو، #۷۲۰* و محصولات متنوع اپسان به غرفه فناپ مراجعه می کردند.

در میان محصولات فناپ، #۷۲۰* از جمله محصولاتی بود که مورد توجه عموم بازدیدکنندگان غرفه فناپ قرار گرفت. این سرویس به مشترکان تلفن همراه این امکان را می‏ دهد تا از تلفن همراه خود به عنوان یک کیف پول الکترونیکی استفاده کنند  و در مکان های تحت پوشش شبکه مخابراتی، فعالیت‏‌های مالی الکترونیکی مانند چک کردن موجودی حساب، پرداخت قبوض، انتقال وجه،  خرید شارژ تلفن همراه و… را انجام دهند.

 نمایشگاه

پیکو را می توان یکی دیگر از محصولات جدید و جذاب هلدینگ فناپ در پانزدهمین نمایشگاه تلکام دانست که به دلیل در اختیار گذاشتن امکان پرداخت به مشتریان تلفن همراه (با استفاده از شیوه‌های مرسوم مانند ussd و SMS) ، بدون همراه داشتن کارت بانکی و دستگاه کارت خوان ، توجه بسیاری از بازدیدکنندگان از نمایشگاه را به خود جلب کرد.

 نمایشگاه

علاوه بر این، در این محصول به ازاء هر کالا، مجموعه کالا و یا هر فروشگاه یک QR Code ویژه تعریف شده است و مشتری می‌تواند با اسکن این کد، کالا را در سبد خرید مجازی خود قرار دهد و خرید خود را تکمیل کند. ضمن اینکه مشتری می تواند در هر مرحله از خرید و همچنین پس از تکمیل خرید، از مبلغی که صرف خرید کالا کرده است آگاه شود و کالا را خریداری کند.

اپسان هم یکی از مجموعه های واحد راهکارهای نوین پرداخت و خدمات ارزش افزوده فناپ است که خدمات ارزش افزوده تلفن همراه شامل سرویس‌های پیامکی فوتبالی به ویژه رالی هواداران تیم ملی فوتبال را ارائه می دهد و می‌توان گفت حوزه ورزش از محورهای اصلی فعالیتهای اپسان به حساب می‌آید.

بازدیدکنندگان مشتاق
بازدیدکنندگان غرفه فناپ در این نمایشگاه را گروه‌های مختلف سنی در رده‌های گوناگون تجاری و اجتماعی تشکیل داده بودند که البته می توان گفت هر محصول بنا به خدمات قابل ارائه، طیف گسترده‌تری از مخاطبان را شامل می‌شد.

  نمایشگاه

در گفت‌و گویی که با بازدیدکنندگان بخش *۷۲۰#  داشتیم، مشخص شد که اکثر بازدیدکنندگان با این سرویس و سرویس‌های مشابه این شرکت آشنایی داشته و این کنجکاوی آنها را به سمت غرفه فناپ کشانده است تا بدانند که در سامانه جدید چه امکانات و خدمات بیشتری به مشترکان تلفن همراه ارائه می‌شود.
یکی از بازدیدکنندگان درباره این سرویس می گوید:
“قطعا این سامانه کمک بزرگی در جهت تسهیل روند عملیات بانکی است و در شرایطی که با چالش بزرگی چون سرعت پایین اینترنت و قیمت بالای آن مواجه هستیم، ارائه این سرویس که نیازی به اینترنت ندارد برای کاربران گوشی تلفن همراه و مشترکان اپراتورها، بسیار جذاب است.” بازدیدکننده دیگری گفت:
“از پیش با سرویس‌های این شرکت بر بستر تلفن همراه آشنایی داشته ام و برایم جالب است که فناپ با ایده‌های نو، هر روز خدماتی متنوع ارائه کرده و علاوه بر جلب نظر مشتریان خود، شرایط زندگی و نحوه انجام امور گوناگون از بانکی و تجاری گرفته تا امور معنوی ( خیریه) را تسهیل کرده است.”

 نمایشگاه
بیشتر بازدیدکنندگان می گفتند که در صورت عرضه رسمی، محصول پیکو قطعا با استقبال بسیاری مواجه خواهد شد. هرچند گروهی از آنها در مورد امنیت پیکو وسواس نشان داده و سوالات بسیاری مطرح کردند، اما در نهایت مجاب شدند که خرید از این طریق، علاوه بر دارا بودن جذابیت‌های خاص خود، مزایای بسیاری نیز دارد.

“بسیار جالب است که سیستمی راه‌اندازی شده تا مشتری به کمک آن، بدون نیاز به اینترنت و کارت بانکی از ایستادن در صف طولانی صندوق فروشگاه‌ه و

حمل سبد اجناس خریداری شده و … نجات می‌یابد.” این جملاتی است که یکی از مراجعه کنندگان، درباره این محصول گفته است.
همچنین اکثر بازدیدکنندگان سوالاتی را در رابطه با فروشگاه‌های طرف قرارداد، بانک‌های طرف قرار داد و همچنین محصولاتی که از این طریق خرید و فروش می شوند، داشتند.

اما در غرفه اپسان شرایط تا حدودی متفاوت بود و علاقمندان به ورزش به ویژه فوتبال در این غرفه حضور پررنگ تری داشتند. بیشتر بازدیدکنندگان از قبل، این مجموعه، محصولات و سرویس‌های آن به ویژه سامانه ۹۰۹۰ را به خوبی می شناختند.
مراجعه کنندگان می گفتند خدمات متنوع اپسان به ویژه سرویس‌های ورزشی آن بسیار محبوب است و اکثرا اخبار توسعه و به روز رسانی‌های این سرویس ها را پیگیری می‌کردند.
سلامت، سرگرمی و مذهب نیز از سایر سرویس‌هایی بود که بازدیدکنندگان اپسان پرسش‌هایی را درباره آنها مطرح کردند.

روی فرش قرمز

در مدت برگزاری این نمایشگاه، غرفه شرکت فناپ علاوه بر رونمایی رسمی از محصولات جدید، میزبان مقامات بلند پایه بخش دولتی و خصوصی حوزه ICT بود.
در نخستین روز از برگزاری نمایشگاه تلکام، هلدینگ فناپ میزبان برخی از مقامات بلند پایه دولتی، مدیران ارشد کمیته امداد امام خمینی و همچنین جیرینگ بود و مذاکراتی بین آنها صورت گرفت.

در دومین روز نیز شرکت فناپ ازسامانه گویای تلفنی ۲۰۳۸۰ رونمایی کرد. این سامانه که پس از امضاء تفاهم نامه میان علیرضا هدایتی، مدیرعامل شرکت مبین وان و شهاب جوانمردی رونمایی شد، سامانه گویای تلفنی است که روی بستر شبکه مخابراتی کشور و تلفن ثابت ارایه می‌شود و به مخاطبان این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به کد یا پیش‌شماره خاصی، از هر کجای کشور با این سامانه ارتباط برقرار کنند.

در این سامانه محصولات گوناگونی از شارژ تلفن همراه تا کتاب و برخی از لوازم خانگی عرضه شده و به مخاطبان امکان خرید بدون دردسر کالا را می‌دهد.

سامانه بنیاد کودک از دیگر سامانه های رونمایی شده در روز سوم نمایشگاه بود که محصولی مشترک بین هلدینگ فناپ و بنیاد کودک است و از این طریق پرداخت با تلفن همراه به عنوان پنجمین روش پرداخت کمک‌های مردمی به کودکان بی‌سرپرست، امکان پذیر شد.

با راه اندازی این شیوه همیاران می‌توانند از طریق شماره‌گیری #۴۲۵۱۰*۷۲۰* وارد سامانه شوند و گزینه‌های موجود در این سامانه شامل کمک‌های نقدی به کودکان بی‌سرپرست و اطلاع‌رسانی در مورد بنیاد کودک را مشاهده کنند. همچنین در هر ساعت از شبانه روز و بدون نیاز به اینترنت نسبت به پرداخت وجوه خود از طریق گوشی تلفن همراه اقدام کنند.

لازم به ذکر است که محصول پیکو نیز در آخرین روز برگزاری نمایشگاه با حضور مدیران فناپ رونمایی شد.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.