اسوس کارت‌های گرافیک جدید سری EAH5000 را معرفی کرد.

11

کارت‌ گرافیک سری EAH5000

کارت‌ گرافیک سری EAH5000

به تازگی کمپانی اسوس سری جدید کارت‌های گرافیکی EAH5000 را معرفی و روانه بازارهای جهانی کرد. این سری جدید به نحوی طراحی شده‌اند که می‌توانند طیف وسیعی از نیازهای کامپیوتری کاربران شامل عملیات مختلف اورکلاکینگ، انجام بازی‌های کامپیوتری و همینطور عملیات کامپیوتری به شکل روزمره را به بهترین شکل برطرف سازند.
کارت‌های گرافیک یاد شده از تکنولوژی منحصربه فرد Voltage Tweak سود می‌برند که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ازطریق برنامه SmartDoctor ولتاژ مربوط به پردازشگر گرافیکی را افزایش دهند که این امر موجب بهبود کارایی گرافیکی تا میزان ۳۱ درصد می‌شود. همچنین این کارت‌های گرافیکی مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌های خنک‌سازی هستند که می‌توانند میزان پراکنده‌سازی گرما و حرارت را تا ۱۳ درصد افزایش دهند.

سری EAH5000 با برخورداری از تکنولوژی منحصربه فرد تنظیم ولتاژ به کاربران این امکان را می‌دهد تا به ترتیب میزان ولتاژ پردازشگرگرافیکی، کارایی و همینطور فرکانس حافظه گرافیکی را از ۱٫۰۵ به ۱٫۳۵ ولت؛۷۲۵ مگاهرتز به ۹۵۰ مگاهرتز و ۴۰۰۰ مگاهرتزبه ۵۰۱۲ مگاهرتز ارتقاء دهند.

بدین ترتیب و با توجه به افزایش اینچنینی کارایی توسط این امکان منحصربه فرد، امتیاز ۳DMark® برای این کارت گرافیک از رقم ۱۱۵۰۶ به ۱۴۰۳۹ ارتقاء یافته است که نشان دهنده رشد خارق‌العاده ۳۱ درصدی دراین زمینه درمقایسه با کارت‌های گرافیک همراه است. در همین حال گیمرها و اورکلاکرها نیز قادر خواهند بود تا با استفاده از امکان ASUS SmartDoctor و تنها با چند کلیک ساده، میزان کارایی و ولتاژ را برای موارد گرافیکی افزایش دهند.

گفتنی است کارت‌ها گرافیک ASUS EAH5970 قابلیت پشتیبانی از امکان DirectX 11® را دارا می‌باشد و از این رو به کاربران این امکان را می‌دهد تا مرحله‌ای جدید از نمایش تصویر و جلوه‌های گرافیکی را در زمان انجام بازی‌های کامپیوتری و یا مشاهده فیلم‌های سینمایی تجربه نمایند.

از جمله نوآوری‌ها و امکانات گرافیکی این سری از کارت‌های گرافیک اسوس می‌توان به امکان فشرده‌سازی ترکیبی HDR ؛ DirectCompute و همینطور مفروش‌سازی (Tessellation) اشاره کرد که درقالب سیستم عامل ویندوز ۷ می‌توانند جلوه‌های تصویری فوق‌العاده‌ای را برای کاربران رقم بزنند.

علاوه براینها همراه با این سری از کارت‌های گرافیک اسوس، یکی از بهترین بازی‌های کامپیوتری در زمینه مسابقات اتومبیلرانی نیز به صورت رایگان دراختیار کاربران خواهد بود.

منبع: ایتنا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.