اینترنت با سرعت زیاد یا کاهش تعرفه آن ، کدامیک؟

30

دغدغه این روز های کاربران، جدا از سرعت، هزینه ها و تعرفه های اینترنت پر سرعت است که در اختیار آنها قرار داده می شود.

این روزها اینترنت حرف اول را می زند و گزارش ها و آمار های بسیاری در مورد کاهش تعرفه و هزینه های اینترنت به گوش می رسد.

اینترنت با سرعت زیاد یا کاهش تعرفه آن ، کدامیک؟

اینترنت

اما سوال اینجاست که آیا این کاهش تعرفه ها طبق گفته مسئولان مربوطه اعمال می شود یا خیر؟

خوب است نگاهی به گزارشی که چندی پیش از همین خبرگزاری پیگیری شد بیندازیم.در این گزارش آمده است که طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات مبنی بر کاهش تعرفه ADSL که در سال گذشته اعلام شد،تغییر تعرفه واگذاری‌های سال جدید آغاز شد.

درگذشته اینترنت به صورت نامحدود عرضه می‌شد اما در حال حاضر اینترنت به صورت حجمی و با قیمت ۲۰ درصد کاهش نسبت به گذشته ارائه می‌شود.

اینترنت

زارعیان سخنگوی شرکت مخابرات با اشاره به اظهارات برخی شرکت‌هایPAP مبنی بر اعلام اجرایی تخفیف ۲۰درصد ADSL تصریح کرد:با اعلام مصوبه سازمان تنظیم مقررات تخفیف ۲۰درصدی آغاز شد،منتهی کاهش ۲۰درصد ADSL غیر حجمی اجباری ندارد،چرا که فقط در واگذاری‌های حجمی،‌کاهش تعرفه لازم است.

وی اظهار کرد:مشترکانی که بخواهند از تعرفه فعلی استفاده کنند می‌توانند سرویس غیرحجمی خود را کنسل و ADSL حجمی بگیرند.

اینترنت

سخنگوی شرکت مخابرات ایران در پایان خاطرنشان کرد:سرعت اینترنت بسته به درخواست مشترک است و با کاهش تعرفه هیچ محدودیتی در واگذاری سرعت و حجم نداریم.این در حالی بود که این کار با واکنش شدید برخی کاربران مواجه شد.

تعرفه قدیم هر گیگ اینترنت ۳۸۸۸۰ ریال بوده که در تعرفه جدید این مبلغ ۳۹۲۴۰ ریال می باشد و این نشان دهنده افزایش ۳۶۰ ریالی تعرفه جدید در سال ۱۳۹۴ است.

حال برای بیشتر کاربران این سوال مطرح است آیا کاهش تعرفه های اینترنت بصورت نمایشی بر روی کاغذ اعمال می شود یا این تغییرات صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است این افزایش ۳۶۰ ریالی مربوط به تعرفه های غیر حجمی یعنی محدود می باشد که تعرفه های حجمی با ۲۰ درصد تخفیف و تعرفه های غیر حجمی با ۳۶۰ ریال افزایش تعرفه کاربران رو به رو شده اند.

از این رو این سوال را برای کاربران مطرح می کنیم آیا خواهان کاهش هزینه تعرفه های اینترنت با همین تعرفه فعلی هستند و یا افزایش تعرفه های اینترنت با افزایش سرعت اینترنت؟

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.