اینترنت سیم کارت همراه اول در کامپیوتر با USB دیتا کارت

289

معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار از امکان انتقال اینترنت سیم‌کارت‌های همراه اول به رایانه‌های شخصی از طریق USB کارت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ستاد خبری گروه مخابرات ایران، حسن رضوی گفت: این دیتا کارت مانند یک USB کوچک عمل می‌کند و مشترک با قرار دادن سیم‌کارت خود داخل آن و اتصال به رایانه شخصی می‌تواند بدون نیاز به گوشی از امکانات اینترنت سیم‌کارت خود استفاده کنند.

حسن رضوی با اشاره به اینکه این سرویس در یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی – ایران Telecom 2010 – عرضه شده است ، گفت: با استفاده از دیتا کارت همراه اول مشترکان می توانند از GPRS موبایل خود از طریق رایانه های شخصی استفاده کنند.

وی تعداد مشترکان GPRS همراه اول را حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک عنوان کرد و گفت: ظرفیت ایجاد شده شبکه برای استفاده ۲ میلیون مشترک است که قرار است این ظرفیت تا پایان امسال به ۳ میلیون مشترک افزایش یابد.

رضوی گفت: امکان استفاده از GPRS همراه اول تا ۱۲۰ کیلوبیت در ثانیه برای مشترکان فراهم است که این میزان حداکثر سرعت استفاده است و در پایین ترین حالت ممکن اینترنت همراه اول دسترسی با سرعت ۶۰ کیلوبیت در ثانیه را برای مشترکان فراهم می کند.

وی ظرفیت مورد نیاز شبکه همراه اول در بحث GPRS را حدود ۲۰ میلیون مشترک عنوان کرد و گفت: با توجه به امکان دسترسی افراد به اینترنت خانگی و صرفه اقتصادی قیمت آن به نظر می رسد بیش از ۲۰ میلیون مشترک از GPRS استفاده نکنند.

بیشتر بدانید:   معرفی ماوس فن دار شرکت Thermaltake

همراه اول دیتا کارت خود را در نمایشگاه Telecom رونمایی کرد.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.