اینترنت ناپاک خود به خود حذف می شود…

44

به اعتقاد یک کارشناس، غالب بودن در فضای مجازی نیازمند ارایه حجم بزرگی از اطلاعات است و افزایش حجم اطلاعات مفید، فضای اینترنت ناپاک را محدود می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا، مجید ناصحی‌مقدم اظهار کرد: هم‌چنان که در روابط اجتماعی اصولی از قبیل قانون، شرع و عرف را برای رعایت کردن پذیرفته‌ایم، در فضای مجازی اینترنت نیز نیازمند رعایت این روابط هستیم.

وی هدف از ایجاد اینترنت پاک را تفکیک مطالب قابل ارایه از مطالب غیرقابل ارایه در فضای مجازی عنوان و تصریح کرد: تحقق اینترنت پاک نیازمند ایجاد حریم امن شخصی در فضای مجازی است.

این کارشناس IT با بیان اینکه در فضای اینترنت برخلاف نشریه‌ها و خبرگزاری‌ها محدودیتی در رابطه با تهمت و افترا زدن به افراد وجود ندارد، افزود: متاسفانه به دلیل نبود سازماندهی مشخص در مقابله با این پدیده، خیلی از افراد بی‌مهابا با آبروی مردم بازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه گستردگی فضای مجازی اینترنت مانع از کنترل آن توسط یک فرد یا مجموعه می‌شود، گفت: فرهنگ‌سازی در بین مردم بیش از برخوردهای قانونی در تفکیک اینترنت پاک از ناپاک و کاهش انتشار مطالب غیراخلاقی، مؤثر خواهد بود.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌یی استان زنجان با یادآوری این که در هر جامعه‌ای نحوه استفاده از اینترنت از فرهنگ آن جامعه تاثیر می‌پذیرد، افزود: با افزایش حجم اطلاعات مفید در فضای مجازی و تامین نیاز اطلاعاتی مردم، اینترنت ناپاک عرصه تنگ‌تری درجامعه خواهد داشت و خود به خود حذف می‌شود.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.