تبدیل نرم‌افزارهای رایانه‌ای به ابزارهای موبایلی ممکن شد

497

Computer softwareشرکت گوگل در دسامبر گذشته از آغاز فعالیت‌های خود برای تولید ابزاری خبر داده بود که به مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری امکان می‌داد ابزارهای ویژه خود برای مرورگر Chrome را تبدیل به ابزارهای موبایلی کنند.

 به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام  و به نقل از فارس،   این شرکت بزرگ نرم‌افزاری هم‌اکنون به صورت رسمی اعلام کرده است که ابزارهای Chrome از این پس می‌توانند به ابزارهای مخصوص اندروید و iOS تبدیل شوند.

تبدیل نرم‌افزارهای Chrome به ابزارهای موبایلی از طریق ابزار جدید شرکت گوگل موسوم به Apache Cordova صورت می‌گیرد که برای مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری عرضه شده است.

ابزار Apache Cordova یک چارچوب کاری موبایلی متن‌باز محسوب می‌شود که امکان ساخت نرم‌افزارهای همراه مبتنی بر سیستم‌های HTML، CSS و JavaScript را فراهم می‌کند. این ابزار قادر است مجموعه Chrome App را به صورت سازگار برای دستگاه‌های همراه ارایه دهد.

به گفته شرکت گوگل، مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار هم‌اکنون می‌توانند ابزارهای ویژه خود برای مرورگر Chrome را در فروشگاه‌های اینترنتی موبایلی Google Play و Apple iTunes ارایه دهند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.