تبدیل گوشی به یک اسکنر قابل حمل و کارآمد در سفر

131

اپلیکیشن یا برنامه های کاربردی به راحتی می‌توانند کارایی گوشی هوشمند شما را بالا ببرند و علاوه بر تماس‌های تلفنی، عکاسی و فیلم‌برداری و یا سرگرمی‌هایی مانند گوش دادن به موسیقی و تماشای ویدیو استفاده های بهتری از آن‌ها کنید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از آی تی بلاگ، یکی از این برنامه های کاربردی که احتمالاً شما هم بر روی گوشی خود آن را دارید برنامه های اسکن می‌باشد که به کمک آن و دوربین گوشی می‌توان اسناد و عکس‌های خود را اسکن و از آن استفاده نمایید اما مشکلی که در استفاده از آن می‌توان نام برد لرزش دست و در نتیجه افت کیفیت اسکن‌های انجام شده است که بهتر است در حین عکس گرفتن گوشی ثابت باشد تا نتیجه بهتری حاصل شود.

ScanBox  شاید همان چیزی باشد که در سفر و یا محل کار و منزل می‌تواند به کمک گوشی شما آمده و آن را تبدیل به یک اسکنر قابل حمل و کارآمد کند.

این طرح جالب در واقع یک جعبه مربع شکل از جنس مقوا است که با درنظر گرفتن فواصل مناسب برای گرفتن عکس از اشیاء شما را از داشتن یک اسکنر گران قیمت بی نیاز می‌کند. در بالای ScanBox محل قرار گرفتن گوشی است که در آن سوراخی تعبیه شده که لنز دوربین گوشی بر روی آن قرار گرفته و اقدام به اسکن سند یا شیء مورد نظر می‌کند.

اسکن باکس در دو مدل ساده و دارای چراغ‌های LED برای تأمین نور لازم طراحی شده است و با توجه به آن که تاشو می‌باشد به راحتی و پس از استفاده می‌توان آن را جمع و در کیف خود قرار داد و مطمئن باشید فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد.

با این وسیله و دوربین گوشی خود می‌توان اسناد را تا سایز A4 اسکن ( یا بهتر بگوییم عکس برداری ) کرد و علاوه بر آن به اسکن اشیاء به صورت سه بعدی ، عکس‌های قدیمی و صفحات کتاب مبادرت ورزید و یا با اتصال آن به کامپیوتر خود به عنوان پرزنتشن در ارایه های خود بهره برید. چنانچه ScanBox  را با اپلیکیشن خوبی در زمینه اسکن ( مانند Cam Scanner+ و یا Turbo scan ) تلفیق کنید از امکانات بهتری مانند تبدیل اسکن‌ها به فرمت PDF و یا اشتراک آن‌ها در Google Doc بهره خواهید برد.

این طرح قرار است در شش رنگ زیبا و با قیمت‌های ۱۵ و ۲۵ دلار به شرط تأمین بودجه اولیه ( این بودجه هم اکنون تأمین شده است ) از ماه آگوست ( ماه آینده ) تولید و روانه بازار شود. با تهیه و داشتن ScanBox دیگر دغدغه ایجاد فضای مناسب برای یک اسکنر رومیزی نخواهید داشت و در همه جا می‌تواند همراه شما باشد.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.