بازار تلفن گوگل سرد شد

546

گوگل در یک ماه نخست از عرضه «نکسوس وان» به بازار، حدود ۸۰ هزار دستگاه از این گوشی را به فروش رساند که یک هشتم میزان فروش نخستین مدل آیفون در نخستین ماه عرضه به بازار است.

این آمار فروش کند نشان دهنده چالش هایی است که گوگل برای قیمت گذاری، بازاریابی و توزیع تلفن های همراه پیش رو دارد. این غول اینترنتی هنگام عرضه تلفن هوشمند خود از مدل های فروش سنتی پیروی نکرده و آن را به صورت مستقیم یا همراه با قرارداد خدمات به مصرف کنندگان عرضه کرد. این در حالی است که آیفون اپل که در نیمه سال ۲۰۰۷ روانه بازار شد، در نخستین ماه عرضه حضور قوی را تجربه کرده و ۶۰۰ هزار دستگاه فروش داشت و در طول ۷۶ روز به فروش یک میلیون دستگاه دست یافت.

تلفن droid موتورولا که مانند «نکسوس وان» با نرم افزار آندرویید کار می کند و ماه نوامبر گذشته عرضه شد، در نخستین ماه عرضه ۵۲۵ هزار دستگاه فروش کرد. «نکسوس وان» که نخستین تلفن هوشمند با برند گوگل است توسط شرکت تایوانی htc ساخته شده و همانند آیفون دارای امکانات کامل برای اتصال به اینترنت، پخش موسیقی و ویدیو و کتابخانه بزرگی از برنامه هاست که به کاربران امکان می دهد قابلیت های تلفن را انتخاب و نصب کنند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.