تلویزیون‌های ۵۵ اینچ OLED ال‌جی نیمه دوم سال ۲۰۱۲ میلادی در بازار


مسلما با ورود تلویزیون‌های OLED به بازار،LCD و حتی LED به فناوری‌های درجه دو تبدیل می‌شوند. این تلویزیون‌ها به نازکی یک ورق کاغذ هستند و چند صد گرم بیشتر وزن ندارند.

نه LCD ، نه LED ، فقط OLED !

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایتنا، ال‌جی اعلام کرده است، نیمه دوم سال ۲۰۱۲ میلادی تلویزیون‌های ۵۵ اینچ OLED خود را روانه بازار خواهد کرد.

مسلما این پانل‌های بسیار شیک و مجلل قیمت ارزانی نخواهند داشت زیرا پانل‌های ۱۵ اینچ این شرکت، در حال حاضر در بازار با قیمت بیش از دوهزار و ۷۰۰ دلار آمریکا به فروش می‌رسند.

آن طور که مدیر تولید نمایشگرهای ال‌جی – کی‌وون یونگ سو – اظهار داشته، آنها قصد دارند با تولید تلویزیون‌هایی با اندازه متوسط، بازار تلویزیون‌های OLED را به دست بگیرند.

همچنین اضافه کرده، آنها بیش از اینکه به کمیت اهمیت دهند، کیفیت محصولات برایشان مهم است.

مسلما با ورود تلویزیون‌های OLED به بازار،LCD و حتی LED به فناوری‌های درجه دو تبدیل می‌شوند. این تلویزیون‌ها به نازکی یک ورق کاغذ هستند و چند صد گرم بیشتر وزن ندارند.

صفحه‌نمایش این تلویزیون‌ها را مجموعه‌ای از پرده‌های نازک از جنس مواد آلی تشکیل می‌دهد که بین دو رسانا قرار گرفته‌اند. این نمایشگرها از فناوری OLED – دیودهای آلی ساطع‌کننده نور- بهره می‌برند.

از آنجا که این دیودها (OLEDs) خودشان نور می‌دهند، به نور پشت ‌صفحه نیاز ندارند. به همین دلیل نیز نمایشگرهای OLED بسیار سبک، باریک و کم‌مصرف هستند.

بنا بر گزارش ایتنا از مزایای دیگر این نوع تلویزیون‌ها می‌توان به مواردی همچون درخشندگی بیشتر در مقایسه با سایر فناوری‌های نورپردازی از پشت، سرعت بالای بازسازی صفحه و واکنش سریع‌تر به تغییر سیگنال‌ها که باعث می‌شود این تلویزیون برای نمایش فیلم‌های سینمایی ایده‌آل باشد، مقاومت زیاد در برابر ضربه و چرخش‌های ناگهانی، کارایی بالا در دماهای مختلف و شرایط گرمایی نامناسب و مصرف پایین انرژی به علت عدم استفاده از نور پس‎زمینه اشاره کرد.

بیشتر بدانید:   ال‌جی و تولید تبلت جدید از سری اوپتیموس