Cooler Master چگونه کار می کند؟

8,211

الحمدالله تلفن های همراه امروزی انقدر بزرگ شده اند که به اندازه یک سینی اند و می توان بر روی آن کافی و چای سرو کرد! اما این که ببینیم چگونه با آن استیک سرخ کنیم خیلی جالب است نیست؟! با برسام همراه باشید. Cooler Master چگونه کار می کند؟

با این ترفند گرم ترین گوشی دنیا هم خنک می شود!

تلفن های همراه به دلیل پردازش سریع و گنجایش بسیار کمی که دارند با کمی کار کردن وابسته به نوع گوشی کم یا خیلی زیاد داغ می کنند و یکی از دلایل عمده آن هم برنامه های بکگراند هستند. اگر واقعا به دنبال عنوان آمده اید باید خدمتتان عرض کنیم ماشاءالله خیلی پی گیر هستید و می توانید با این پشت کار وارد ناسا شوید! در این آموزش خواهیم آموخت تا چگونه با استفاده از برنامه Cooler Master درجه دمای تلفن همراه خود را کاهش دهیم و از آسیب های جدی و جبران ناپذیر آن جلوگیری نماییم.

توجه اصلی این برنامه به اپلیکیشن های پر مصرف و خطر آفرینی است که ممکن است با بالا بردن بیش از حد دما موجب آسیب رساندن به باتری، و در پی آن پردازنده و … شده و در نهایت خطری شاید غیر قابل جبران برای شما باشند. این اپ، با کنترل برنامه ها دیگر، مصرف CPU را کاهش داده و دمای تلفن همراه شما را پائین می آورند.

با این ترفند گرم ترین گوشی دنیا هم خنک می شود!
با این ترفند گرم ترین گوشی دنیا هم خنک می شود!

چرا گوشی داغ می کند؟

وقتی مصرف بالا می رود و پردازنده از اکثر قدرتش استفاده می کند، این عمل منجر به داغ شدن گوشی می شود. برنامه هایی که در پس زمینه برای مدت طولانی از سی پی یو استفاده می کنند از عوامل اصلی این اتفاق هستند.

Cooler Master چگونه کار می کند؟

این برنامه به طور متناوب، میزان cpu مصرفی را کنترل می کند و برنامه های پر مصرف را نیز شناسایی می کند و شما را قادر می سازد آن ها را پاک نمایید.
راهکار چیست؟
هنگامی که از برنامه های عجیب و غریب و بسیار پیچیده، استفاده می کنید یا ویدئویی تماشایی می کنید یا تلفن تان در حال شارژ است اتفاق عجیبی نیست. در این حالت تنها کافی است تلفن را در جایی بگذارید و منتظر بمانید تا خنک شود.

این برنامه از مهم ترین زبان های زنده دنیا پشتیبانی می کند البته به جز فارسی!

نیاز به توضیح زیادی نیست زیرا کار سختی در پیش ندارید. تنها برنامه را باز نمایید برنامه هایی دائم الآنلاین (!) که با بسته شدنشان مشکلی ندارید انتخاب کنید و منتظر بمانید تا اتفاقات خوب خوب رخ دهد! ما در برسام آن را امتحان کردیم و از ۱۰۰ امتیاز ۶۰ را می گیرد ولی هنوز جای کار بیشتری دارد…

تنها کاری که باید انجام دهید دانلود و نصب این برنامه رایگان است. زمانی که وارد برنامه شدید، این ابزار شروع به اسکن دستگاه شما می‌کند تا ببیند چه چیزی باعث شده دستگاهتان داغ کند.

وقتی‌که اپ های مقصر شناسایی شدند، تسک های غیرضروری را متوقف کرده و ضمن آزادسازی فضای حافظه، دستگاه شما را خنک می‌کند. اگر دوست داشته باشید می‌توانید خود انتخاب کنید که کدام برنامه‌ها بسته شوند تا دستگاه شما خنک شود.

وقتی‌که اپ های مقصر متوقف شدند، Cool Master شروع به خنک‌سازی می‌کند.

Cooler Master چگونه کار می کند؟
Cooler Master چگونه کار می کند؟

این برنامه مخصوصاً به کار افرادی می‌آید که مدام در حال بازی کردن و یا تماشای ویدئو با دستگاه خود هستند.

پس درمجموع کاری که این برنامه انجام می‌دهد این است که ببیند کدام اپ ها CPU را بیش‌ازاندازه درگیر کرده و منجر شده‌اند که دستگاه شما داغ کند. سپس با متوقف کردن پردازش‌های بی‌دلیل، اقدام به خنک‌سازی می‌کند.

بسیاری از ما میدانیم که دلیل اصلی داغ کردن دستگاهمان چیست. یکی بیش‌ازاندازه پیام و ویدئو با وایبر ارسال و دریافت کرده و دیگری زیادی ویدئو تماشا می‌کند و همه ما هم درمانش را میدانیم، ده دقیقه بگذاریم دستگاه نفس راحت بکشد! اما در این میان افرادی هم هستند که واقعاً نمی‌دانند چرا دستگاهشان داغ می‌کند و به دنبال دوای دردی برای آن می‌گردند؛ اگر جزو این دسته هستید، نگاهی به این برنامه بیندازید. امتحانش مجانی است!

امتیازات:

  • سرعت (۴ از ۵) – واقعاً ازنظر سرعت ایرادی به این برنامه وارد نیست، چراکه سریع و روان بر روی دستگاه شما کار خواهد کرد.
  • ویژگی‌ها (۳٫۵ از ۵) – این برنامه هم یکی دیگر از سری ابزارهای مدیریتی دستگاه‌های اندروید است، که خب البته موارد زیادی را با آن نمی‌توانید مدیریت کنید. فقط دما دستگاه، برنامه‌های مقصر و درنهایت خنک‌سازی آن.
  • پس‌زمینه (۴ از ۵) – می‌توان گفت جزو برنامه‌های خوش‌ظاهر است که با طراحی ساده و خوش‌دست کار را برای کاربر ساده کرده است.
  • درمجموع (۴ از ۵) – اگرچه شاید برنامه‌ای نباشد که نظر همه را جلب کند؛ اما ابزار آگاهی‌دهنده خوبی است که می‌تواند دلایل داغ کردن دستگاهتان را به شما معرفی کرده و مشکل را هم حل کند.

مزایا:

  • کار با آن ساده و سریع بوده و نیازی به یادگیری ندارد.
  • ابزاری فوق‌العاده است در شناسایی برنامه‌ها و بازی‌های پرفشار برای CPU
  • برنامه‌ای رایگان است که تبلیغی هم در آن گنجانده نشده.
  • دستگاه شما را با یک اشاره انگشت خنک می‌کند.

معایب:

  • در برخی موارد گزارشی که می‌دهد چیزی بدیهی است که خود نیز متوجه آن هستیم.

درمجموع شاید کاری که این برنامه انجام می‌دهد خیلی خارق‌العاده نباشد، اما وظیفه Cooler Master همین است و به بهترین نحو هم وظیفه‌اش را به انجام می‌رساند.

 دانلود از گوگل پلی

 دانلود از کافه بازار

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.