دادخواست مالکیت معنوی ال‌جی علیه آرچلیک و شرکت‌های لوازم‌خانگی وابسته به آن

0 1,059

ال‌جی به استفاده غیرمجاز از پتنت تکنولوژی فریزر یخ‌ساز روی در توسط شرکت ترک پاسخی تهاجمی داد.

دادخواست مالکیت معنوی ال‌جی علیه آرچلیک
دادخواست مالکیت معنوی ال‌جی علیه آرچلیک

ال‌جی الکترونیکس دعوی حقوقی نقض پتنتی را در دادگاه یکم منطقه‌ای مونیخ علیه شرکت ترکیه‌ای تولید لوازم‌خانگی ARÇELIK A.Ş و زیرمجموعه‌های آلمانی آن (Grundig Intermedia GmbH و Beko Deutschland GmbH) آغاز کرده است. این دادخواست بر پیاده‌سازی بدون مجوز تکنولوژی فریزر یخ‌ساز روی در ال‌جی در برخی محصولات این شرکت ترک متمرکز است که به‌تازگی در بازارهای اروپایی عرضه‌شده‌اند. هر سه شرکت مورداشاره در این دعوی حقوقی زیرمجموعه‌های شرکت ترک Koç Holding A.Ş. هستند که لوازم‌خانگی‌شان را در ترکیه و بازارهای اروپایی عرضه می‌کنند.

دادخواست مالکیت معنوی ال‌جی علیه آرچلیک
دادخواست مالکیت معنوی ال‌جی علیه آرچلیک

پس‌ازآنکه ال‌جی در مذاکره با ARÇELIK A.Ş (آرچلیک) و Beko Deutschland GmbH (بکو) و شرکت پتنتی Grundig Intermedia GmbH به نتیجه نرسید، اقدام قانونی را به‌عنوان آخرین راه‌حل برگزید. تکنولوژی فریزر یخ‌ساز روی در ال‌جی پیش‌ازاین برای استفاده در برخی مدل‌های یخچال Side-by-Side این شرکت توسعه‌یافته بود. تکنولوژی تولید این یخچال‌ها شامل بیش از ۴۰۰ پتنت اختصاصی مرتبط با تکنولوژی یخ‌ساز روی در است. تکنولوژی پتنت شده یخ‌ساز روی در ال‌جی به شکلی بهینه‌سازی شده تا از فضای فریزر استفاده مناسبی داشته و کمتر از یخ‌سازهای معمول فضای داخلی یخچال را اشغال کند تا فضای بیشتری برای خوراکی‌ها باز شود. در ماه ژوئن سال جاری ال‌جی مجوز استفاده از این پتنت را برای یخچال‌های در فرانسوی (دو در) در اختیار شرکت GE Appliances از زیرمجموعه‌های Haier قرار داد.

Jeon Saeng-gyu معاون اجرایی مرکز مالکیت معنوی ال‌جی می‌گوید‫: «ما فعالانه به دنبال حمایت از مالکیت معنوی‌مان هستیم و نسبت به استفاده غیرمجاز از تکنولوژی‌های پتنت‌شده‌مان با شدت و جدیت پاسخ‌خواهیم داد‫. با افزایش رقابت بین‌المللی بر سر نوآوری، اکنون بیش از هر زمان دیگری باید از سرمایه‌گذاری‌مان در توسعه و تحقیق محافظت کنیم‫.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.