دره ای پر از استخوان در مشهد

1 1,408

شاید کمتر کسی بداند که مشهد پر از جاذبه های گردشگری است، درست است که این شهر سالانه میزبان گردشگران و مسافران بسیاری می باشد اما این به دلیل قرارگیری حرم مطهر امام رضا در آن است و مسافرانی که به مشهد سفر می کنند اغلب برای زیارت می آیند و از وجود این همه جاهای دیدنی و زیبا در آن بی خبرند. گردشگرانی که قصد دارند با تور مشهد به این شهر سفر کنند به یاد داشته باشند که از جاذبه های بسیار دیدنی این شهر دیدن کنند و از تفریح در آن لذت ببرند.

 

دره ای پر از استخوان در مشهد
دره ای پر از استخوان در مشهد

یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبای این شهر دره آل می باشد که در فاصله ۴۵ کیلومتری مشهد و در راه کلات نادری واقع شده است، این دره در واقع در روستایی به نام آل قرار گرفته است به همین سبب این نام را بر روی دره نیز نهاده اند، در این دره پنج آبشار فصلی قرار گرفته شده است که در فصول پر آب سال زیبایی های خود را به رخ می کشند، همچنین در این دره غاری به نام آل نیز وجود دارد که گفته می شود در آن پر از استخوان است و به گفته باستان شناسان این استخوان ها مربوط به انسان های اولیه می باشد، این غار در گذشته محل زندگی انسان های اولیه بوده است و میلیون ها سال قدمت دارد. دهانه این غار به دلیل این که به وضوح مشخص نیست از دسترس مردمان دور مانده و به همین سبب همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است.

دره ای پر از استخوان در مشهد
دره ای پر از استخوان در مشهد

از دیگر زیبایی هایی که در این دره قرار دارد دره انجیر می باشد که همانطور که از نامش پیداست در این دره پر از درختان انجیر وحشی است و به سبب کم عرض بودنش فضایی دنج و سرسبزی برای اطراق کردن و داشتن آرامشی وصف ناشدنی است. همچینین در این دره چشمه ای زیبا و دیدنی نیز وجود دارد که گذران وقت و کمپ زدن در آن را بسیار لذت بخش تر کرده است. برای رفتن به این دره کافیست خود را به مشهد برسانید و به راحتی به روستای آل سفری به یادماندنی داشته باشید.

دره ای پر از استخوان در مشهد
دره ای پر از استخوان در مشهد

لازم به ذکر است جزیره های جنوبی کشور نیز غارهای بسیاری را در خود جای داده اند که بازدید از آن ها و شنیدن داستان های مربوط به آن ها می تواند بسیار جذاب باشد، گردشگرانی که قصد سفر با تور کیش و یا تور قشم را دارند می توانند بازدید از این غارهای زیبا و تماشایی را در برنامه مسافرت خود قرار دهند و از دیدنی های این جزایر لذت ببرند.

1 نظر
  1. تور کیش می گوید

    tanks

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.