رونمایی سیستم سرگرمی- اطلاع‌رسانی ال‌جی مجهز به سیستم‌عامل WEBOS AUTO در نمایشگاه اتومبیل IAA 2019

0 859

رونمایی سیستم سرگرمی- اطلاع‌رسانی ال‌جی مجهز به سیستم‌عامل WEBOS AUTO در نمایشگاه اتومبیل IAA 2019. سیستم‌عامل WebOS Auto ال‌جی با پلتفرم وسیله نقلیه متصل مایکروسافت (MCVP) ‌ادغام شده تا تجربه کاربری و بهره‌وری اتومبیل‌ها را تقویت کند.

 ال‌جی الکترونیکس در نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت (IAA) سال جاری، سامانه جدیدی را به نمایش می‌گذارد که ترکیبی از سیستم سرگرمی- اطلاع‌رسانی درون خودرویی WebOS Auto ال‌جی با پلتفرم وسیله نقلیه متصل (Connected Vehicle Platform) مایکروسافت است. با بهره‌گیری از نقاط قوت WebOS Auto و MCVP، سیستم سرگرمی-اطلاع‌رسانی درون خودرویی (IVI) می‌تواند دامنه وسیعی از اطلاعات مانند وضعیت راننده، وضعیت درهای خودرو و کاربرد اپلیکیشن‌ها را جمع‌آوری و منتقل کند.

رونمایی سیستم سرگرمی- اطلاع‌رسانی ال‌جی مجهز به سیستم‌عامل WEBOS AUTO در نمایشگاه اتومبیل IAA 2019
رونمایی سیستم سرگرمی- اطلاع‌رسانی ال‌جی مجهز به سیستم‌عامل WEBOS AUTO در نمایشگاه اتومبیل IAA 2019

سیستم جدید به‌گونه‌ای طراحی شده که داده‌های تولیدی توسط اتومبیل، به همراه تاریخچه استفاده از سامانه صوتی، تصویری، مسیریابی خودرو را به سرویس ابری هوشمند Power BI مایکروسافت منتقل می‌کند. شرکت‌های تولید‌کننده قطعات اصلی (OEM) می‌توانند از این مجموعه کامل داده‌ها برای بهبود تجربه کاربری راننده، افزایش ایمنی و طول عمر اتومبیل استفاده کنند. برای بهبود تجربه کاربری درون اتومبیل این سرویس ابری در نسخه بعدی پلتفرم WebOS Auto گنجانده خواهد شد. در نمایشگاه IAA امسال شاهد معرفی سرویس‌های جدید همکاران ال‌جی بر روی سیستم سرگرمی- اطلاع‌رسانی بر پایه WebOS Auto خواهیم بود.

سیستم‌عامل WebOS Auto ترکیبی از پلتفرم نرم‌افزاری WebOS ال‌جی (که میلیون‌ها ابزار هوشمند را در سراسر جهان روشن نگاه داشته) و پلتفرم سرگرمی- اطلاع‌رسانی لینوکسی است که برای اتصال ماشین‌ها و تأمین کارایی و انعطاف موردنیاز برای توسعه نرم‌افزاری توسط تولیدکنندگان قطعات اصلی (OEM) و تأمین‌کنندگان سطح یک (Tier 1) مورداستفاده قرار می‌گیرد. این‌گونه می‌توان تجربه و تخصص مورداستفاده در خانه‌های هوشمند را به نسل جدید ماشین‌های هوشمند انتقال داد و سطح تازه‌ای از تجربه کاربری درون اتومبیل را خلق نمود.

Helen Choi معاون بخش مدیریت ارشد فناوری ال‌جی الکترونیکس می‌گوید‫: «ما قصد داریم از طریق این همکاری تازه با مایکروسافت، پلتفرم اتومبیل IVI ال‌جی را تقویت کنیم و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های سرویس ابری MCVP توسعه اتومبیل‌های متصل را سرعت بخشیم‫. ما از طریق افزودن دامنه وسیعی از سرویس‌ها و جذب همکاران جدید، به توسعه اکوسیستم WebOS Auto ادامه خواهیم داد‫. »

Tara Prakriya مدیر برنامه گروه همکاری پلتفرم ماشین‌های متصل و موبایلی در مایکروسافت در این خصوص می‌گوید‫: «در دنیای ماشین‌های متصل که به‌سرعت رو به گسترش است، ادغام WebOS Auto ال‌جی با پلتفرم اتومبیل متصل مایکروسافت ‫(MCVP) مزایای قابل‌توجهی را برای اتومبیل سازان فراهم می‌آورد؛ تا با استفاده از چرخه بازخورد دیجیتالی که شامل اطلاعات کامل و لحظه‌ای اتومبیل است، ارزش‌های متمایزی را برای مشتریانشان خلق کنند‫. همکاری ما با ال‌جی باعث توسعه اکوسیستم‌هایمان خواهد شد و ارائه سرویس‌های دیجیتال بر پایه نیاز اتومبیل‌ها و تأمین تجربیات کاربری و عملکردی بر بستر هوش مصنوعی کاملاً جدیدی را امکان‌پذیر خواهد نمود‫.»

IAA (نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل آلمان) بزرگ‌ترین نمایشگاه اتومبیل دنیا است که از ۱۲ تا ۲۳ سپتامبر در شهر فرانکفورت آلمان برگزار می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.