نحوه غیر فعال کردن اعلان‌های خسته کننده در اندروید

491

در این مطلب قصد داریم نحوه غیر فعال کردن اعلان‌های خسته کننده و آزار دهنده را نشان دهیم. با ما همراه باشید.

نحوه غیر فعال کردن اعلان‌های خسته کننده در اندروید

اندروید

 کسی مفید بودن اعلان‌ها (Notifications) در گوشی‌های اندرویدی را انکار نمی‌کند. اعلان‌های اندروید قرار ملاقات‌های مهم را یادآوری می‌کنند و اگر ایمیل جدیدی دریافت شود به ما اطلاع رسانی می‌کنند. اما اگر قرار باشد تعداد زیادی از آن‌ها پس از هر مدت کوتاه هشداری را ایجاد کنند، مطمئنا وجود آن‌ها آزار دهنده خواهد شد. در این مطلب قصد داریم نحوه غیر فعال کردن اعلان‌های خسته کننده و آزار دهنده را نشان دهیم. با ما همراه باشید.

 اندروید

در بین توسعه دهندگان بازی تقریبا این موضوع تبدیل به عادت شده که در زمان عدم بازی کاربر تا یک روز هشداری از طرف بازی ارسال شود یا اینکه نسبت به خرید درون برنامه‌ای اپلیکیشن، استفاده کننده گوشی دائما اعلان‌هایی را دریافت کند. همانطور که خودتان می‌دانید اکثر افراد به تخفیف درون برنامه‌ای اپلیکیشن اهمیتی نمی‌دهند و بیشتر این نوتیفیکیشن‌ها بیشتر آزار‌دهنده هستند تا کمک کننده، خوشبختانه غیر فعال کردن اعلان‌های آزار دهنده اندروید کار راحتی است و هیچ دوره خاصی را لازم نیست بگذرانید؛ تنها تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 اندروید

برای اینکه در این راهنما به هدف خود برسیم ما قصد داریم اعلان‌های آزاردهنده بازی آسفالت ۸ که اتفاقا بازی بسیار خوبی است را غیر فعال کنیم. با اینکه این بازی در بین بهترین بازی‌های اندروید قرار می‌گیرد اما باز هم در صورت دادن هشدار‌های تکراری و بی‌ریط در زمان عدم حضور در بازی قطعا خسته کننده خواهد شد.

 اندروید

قدم اول ما رفتن به تنظیمات گوشی هوشمند اندرویدی است. زمانی که وارد منوی Settings شدید بخشی را خواهید دید که در آن تمام اپلیکیشن‌های نصب شده قرار گرفته است و در بیشتر گوشی‌های اندرویدی با کلمه “Apps” نام‌گذاری شده است. مطمئنا بازی Asphalt 8 نیز در این لیست وجود خواهد داشت. این بازی را پیدا کنید و با کمی نگه داشتن دست خود بر روی آن به صفحه اطلاعات مربوط به این بازی بروید.

 اندروید

همین که وارد بخش اطلاعات اپلیکیشن شوید به شما منوی به شکل بالا داده می‌شود که در آن مشخص شده چقدر از فضای حافظه‌های دستگاه اشغال شده است. همچنین این همان صفحه‌ای است که می‌توان اپلیکیشن انتخاب شده را حذف یا غیر فعال کنیم. هیچکدام از این موراد فعلا در اولویت ما نیستند و تنها قصد داریم مشکل اعلان‌های مزاحم این بازی را حل کنیم، به این منظور گزینه “Show notifications” را در این صفحه به صورت تیک خورده خواهید دید که باید تیک آن را بردارید. در واقع با غیر فعال کردن این گزینه برای هر اپلیکیشن، اعلان‌های آن اپلیکیشن متوفقف خواهد شد. بنابراین همین روند را برای هر برنامه‌ای که دوست ندارید اعلان یا نوتیفیکیشنی از آن دریافت کنید، تکرار کنید.

 اندروید

حتما این موضوع را در ذهن داشته باشید که غیر فعال کردن اعلان‌های مزاحم تنها مختص به بازی‌ها نیست، بلکه برای هر اپلیکیشنی که با هشدار های متناوب قصد اذیت کردن شما را داشته باشد، قابل غیر فعال سازی است.

منبع: فارنت

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.