با فلیپ ۲۰۱۹ سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم

1 485

سرعت بالای اتفاقات اقتصادی و مالی در عصر امروز باعث شده تا کسب‎وکارهای موفق همیشه به دنبال بهینه‏ترین و تاثیرگذارترین روش‏ها برای برگزاری جلسات همفکری و کاری خود باشند. روشی که از طریق آن بتوان جلسه را به سادگی، در هر مکان و هر زمانی و حتی در صورت حاضر نبودن همه شرکت کنندگان در یک ساختمان، برگزار کرد. یکی از محبوب‎ترین راهکارها در این حوزه استفاده از نمایشگر تعاملی فلیپ سامسونگ است. این نسل از محصولات سامسونگ اکنون به عضوی ثابت در جلسات کسب‎وکارهای بزرگ و موفق تبدیل شده‎اند.

امسال و در نمایشگاه InfoComm 2019 شرکت سامسونگ جدیدترین مدل این سری از محصولات خود را با نام فلیپ ۲۰۱۹ رونمایی کرد. بازدیدکنندگان از این نمایشگاه فرصت تجربه استفاده از آن را پیدا کردند و سرعت قلم، طبیعی بودن اثر قلم‌ موها و همینطور حس استفاده از یک وایت‏برد دیجیتالی بسیاری از آنها را شگفت زده کرد. در ادامه نگاهی داریم به مهمترین قابلیت‎های این سری از محصولات فلیپ:

با فلیپ 2019 سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم
با فلیپ ۲۰۱۹ سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم

قلم: ارتباط میان نمایشگر و کاربر

یکی از مهمترین نقاط پیشرفت سری جدید نمایشگرهای تعاملی فلیپ، سرعت فوق‎العاده فناوری تشخیص نوشتن است. قلم این محصول از نوع Passive است به این معنی که در آنها از هیچ قطعه الکترونیکی استفاده نشده است. به همین دلیل شما می‏توانید برای نوشتن روی فلیپ، علاوه بر قلم همراه آن، از اشیایی مانند خودکار، مداد یا هر شیء مشابه دیگری استفاده کنند. در مدل ۲۰۱۹ فلیپ توانایی تشخیص ضخامت شیء مورد استفاده برای نوشتن بسیار بهینه شده و در نتیجه ضخامت نوشتار روی صفحه نیز متناسب با آن تغییر می‎کند.

دقت و سرعت تشخیص نوشتار در فلیپ بسیار سریع و کاربر هیچ تاخیری در زمان نوشتن حس نمی‎کند. با توجه به افزایش سرعت تشخیص نوشتار در مقایسه با مدل‎های قبلی فلیپ سامسونگ، مدل فلیپ ۲۰۱۹ در واقع سریع‎ترین محصول موجود در بازار در حوزه نمایشگرهای تعاملی محسوب می‎شود. حس نوشتن روی این نمایشگر هم بسیار طبیعی است و با توجه به آنکه قلم آن از جنس چوب طراحی شده، حس در دست گرفتن یک مداد واقعی را به کاربر منتقل می‏کند. در ضمن شما می‏توانید رنگ، ضخامت و نوع اثر قلم روی نمایشگر را هم با استفاده از انواع گزینه‎های موجود در این محصول تغییر دهید.

با فلیپ 2019 سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم
با فلیپ ۲۰۱۹ سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم

در حالت قلم و متناسب با تشخیص ضخامت، شما چهار گزینه قلم باریک، هایلایت، پاک‎کن با انگشت و پاک‎کن با کف دست را در اختیار خواهید داشت. با استفاده از این گزینه‎ها محیط جلسه بسیار شبیه جلسات عادی می‏شود مثل اینکه از یک تخته وایت‎برد عادی برای کار استفاده می‎کنید. حالت جدید قلم مو در فلیپ ۲۰۱۹ نیز یکی دیگر از نقاط جذاب و نوآورانه در این سری از محصولات سامسونگ است. در این حالت با استفاده از امکان تشخیص نوع و شدت لمس صفحه در ۱۰۲۴ سطح دقیق و متفاوت، امکان کار دقیق‏تر با قلم مو برای کاربر فراهم می‏شود. فلیپ ۲۰۱۹ حتی نرم ترین تماس یک قلم مو با سطح نمایشگر را هم کاملا تشخیص می‏دهد.

وقتی روی فلیپ ۲۰۱۹ نقاشی می‏کنید، نمایشگر ضخامت قلم موی مورد استفاده شما را تشخیص داده و به این ترتیب مانند نقاشی با قلم موی عادی، می‏توانید کاملا تصویر دلخواه خودتان را روی صفحه ایجاد کنید. در ضمن می‏توانید به دلخواه خودتان از رنگ روغن یا آب‏رنگ برای نقاشی‏تان استفاده کنید.

مثلا وقتی در حالت رنگ روغن یک خط آبی بکشید و بعد روی آن یک رنگ زرد بکشید، در نقاط تلاقی، این دو رنگ با هم ترکیب می‏شوند. مانند حالتی در نقاشی که رنگ‏ها را قبل از خشک شدن روی هم می کشید، در این حالت و با ترکیب رنگ‎ها، نقاط تلاقی دو خط به رنگ سبز درمی‎آید، دقیقا مانند نقاشی روی بوم. در عین حال می‏توانید گزینه رنگ‎های خشک شونده یا Drying Paint را انتخاب کنید که در این حالت بعد از کشیده شدن هر خط، رنگ آن با خطی که روی آن کشیده می‎شود ترکیب نخواهد شد و رنگ جدید تولید نمی‎شود.

با فلیپ 2019 سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم
با فلیپ ۲۰۱۹ سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم

راحتی کاربرد برای همه

راحتی کاربا محصولات فلیپ، مهمترین اولویت در طراحی مدل ۲۰۱۹ این نمایشگرها بود. برای اولین بار در این محصول از روش‌هایی برای کمک به کسانی استفاده شده است که استفاده از ترکیب ابزارهای دیجیتال و آنالوگ در یک جلسه برایشان کمی دشوار است و موجب سردرگمی آنها می‎شود. هدف این بود که کل روند تولید یک پرزنتیشن، نوشتن محتوا روی تخته، عکس گرفتن از نتایج نهایی جلسه و اشتراک گذاری آن با دیگران به ساده‎ترین شکل ممکن انجام شود. به علاوه مدل ۲۰۱۹ فلیپ سامسونگ با اضافه کردن کاربردهای مختلف، تجربه کاربری را نیز تا حد زیادی ارتقا می‎دهد.

بطور مثال قابلیت Note-Layer به شما امکان می‎دهد تا نکات دلخواه‎تان را روی عکس یا سند نمایش داده شده روی تخته، بنویسید. با استفاده از قابلیت‎های انتخاب ابزار یا Select Tools و تلفیق یا Merge to Roll می‎توانید ویرایش تصویر را به شکلی بسیار ساده‎تر انجام دهید. مثلا می‎توانید قسمت‎هایی از تصویر در حال پخش را بریده و روی یک تصویر دیگر اضافه کنید. در نهایت هم می‎توانید به شکل دلخواه، تصویر را ویرایش کنید، مثلا پس زمینه را حذف کنید.

با فلیپ 2019 سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم
با فلیپ ۲۰۱۹ سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم

با کلیک روی بخش بالایی نمایشگر، آیکون‎های نوآورانه‎ای فعال می‎شوند که با استفاده از آنها می‏توانید داده‎های خود را از موبایل، کامپیوتر یا حافظه جانبی روی فلیپ وارد کرده و یا یک پروژه کامل شده را از روی فلیپ و از طریق ایمیل، پرینتر، حافظه جانبی یا شبکه با دیگران به اشتراک بگذارید. به این ترتیب کسانی که برای اولین بار از این محصول استفاده می‎کنند، می‏توانند به راحتی داده‎های خود را جابجا کنند. همچنین با استفاده از قابلیت To-Mobile می‏توانید پروژه‎های تکمیل شده را به حافظه داخلی فلیپ با امکان اتصال به شبکه بفرستید و در این حالت بدون نیاز به ارسال اطلاعات از طریق ایمیل یا روش‎های دیگر، می‏توانید پروژه‏هایتان را براحتی روی موبایل مشاهده کنید.

قابلیت اشتراک صفحه در فلیپ ۲۰۱۹ نیز بسیار مفید است. با استفاده از این قابلیت شما می‏توانید در صورت نیاز و مثلا زمانی که در حال ارایه به تعداد زیادی مخاطب هستید، صفحه فلیپ را روی یک نمایشگر بزرگتر منتقل کنید. برای این کار هم می‎توانید از اتصال بی‎سیم استفاده کنید و هم می‎توانید از پورت اشتراک باسیم روی بخش Connected Tray در جلوی فلیپ استفاده کنید و با کابل HMDI دو نمایشگر را به هم متصل کنید. نمایشگرهای تعاملی فلیپ سامسونگ در اصل برای دفاتر طراحی معماری و شرکت‎های طراحی داخلی ساخته شده است که نیاز دارند جلساتی کوچک و رودررو برای تبادل نظر همراه با گرافیک برگزار کنند. پس از عرضه اولین سری از این محصول بازخورد کاربران بسیار عالی بود و از آن در حوزه‎های متنوع دیگری نیز استفاده شد. اکنون مدل ۲۰۱۹ این محصول با صفحه ۶۵ اینچی و قابلیت‎های متنوع بصورتی بهینه سازی شده که بتواند کاربردهایی مانند سالن‎های کنفرانس، اتاق جلسات بزرگ، مدارس و اتاق‎ تجمعات هتل را هم در بربگیرد.

فلیپ ۲۰۱۹ امکان دسترسی از راه دور به کامپیوتر یا همان Remote PC را هم دارد و به این ترتیب شما می‏توانید مستقیما به فضای کامپیوتر و لپ‎تاپ خود وصل شده و فایل‎ها را دیده یا ویرایش کنید. در عین حال Microsoft OneDrive و Office 365 و مرورگر اینترنت نیز از ماه سپتامبر به قابلیت‌‎های این نمایشگر تعاملی اضافه خواهند شد و به این ترتیب می‎توانید فایل‎ها را مستقیما از فضای ابری خودتان به فلیپ منتقل کرده و نمایش دهید.

با فلیپ 2019 سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم
با فلیپ ۲۰۱۹ سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم

جلساتی جذابتر با محصولی زیباتر

طراحی زیبا یکی از نقاط قوت فلیپ ۲۰۱۹ است. رنگ خاکستری روشن آن با این هدف انتخاب شده است که در عین راحتی کاربرد، تقریبا با هر رنگ و دکوراسیونی در اتاق‎های جلسات کاملا همخوانی داشته باشد.

اتصال دیواری این محصول هم بسیار زیبا و بصورت بدون فاصله طراحی شده که ظاهری بسیار زیبا به آن می‎دهد. جدا از اتصال دیواری، در هر چهار گوشه این محصول اتصال‎های آهنربایی قرار داده شده تا مانع تکان خوردن آن در صورت نصب روی دیوار شود. جای قلم در هر دو لبه نمایشگر چه در حالت افقی یا عمودی، بسیار ساده کار و در عین حال زیبا طراحی شده است.

جی‎یانگ کیم، مدیر محصول بخش نمایشگرهای تجاری سامسونگ می‎گوید «فلیپ ۲۰۱۹ محیط کاری و دفتری مدرن را برای شما ایجاد می‏کند تا بتوانید خیلی سریع ایده‎هایتان را تکمیل کرده و آنها را بدون هیچ مشکلی با دیگران به اشتراک بگذارید».

1 نظر
  1. مهرداد می گوید

    چه عالی! به جذاب تر کردن جلسات کاری خسته کننده کمک خیلی زیادی میکنه اگه البته خیلی زود عمومی و باب بشه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.