مادربرد ROG Zenith II Extreme ابرقدرتی در رکوردهای جدید اورکلاک

0 1,621

مادربرد ROG Zenith II Extreme ابرقدرتی در رکوردهای جدید اورکلاک. با معرفی و عرضه پردازنده های جدید سری Ryzen Threadripper 3000، مادربردهای ایسوس در شکستن رکوردهای متعدد اورکلاکینگ در جهان درخششی چشمگیر از خود نشان دادند.

در هفته اول رو نمایی از نسل جدید پردازنده های AMD سری Threadripper، مادربرد Zenith II Extreme توانست مهمترین رکوردهای پردازشی مرتبط با پردازنده های جدید را به خود اختصاص دهد. در این خبر قصد داریم تا اصلی ترین ویژگی های مادربرد ROG Zenith II Extreme را با هم مرور نماییم:

این مادربرد با بهره مندی از مدار تغذیه ۱۶ فاز TDA21472، با سیستم برق رسانی اختصاصی ایسوس برای بخش پردازنده، آمپراژ ۷۰ آمپری را برای هر فاز برای پردازنده های قدرتمند Ryzen Threadripper 3000 به ارمغان آورده است. این مدار تغذیه قدرتمند همواره توسط هیت سینکی قطور مجهز به فناوری DirectCU ایسوس به صورت غیر فعال خنک می گردد. دو فن مخفی نیز در صورت رسیدن دمای ناحیه مدار تغذیه به ۶۰ درجه شروع به کار کرده و به سرعت حرارت ایجاد شده را دفع می کند.

مادربرد ROG Zenith II Extreme ابرقدرتی در رکوردهای جدید اورکلاک
مادربرد ROG Zenith II Extreme ابرقدرتی در رکوردهای جدید اورکلاک

این مدار تغذیه با دو ورودی ۸ پین و یک ورودی ۶ پینی مجهز شده به فناوری ProCool ایسوس شروع شده وVRM مجهز به ماسفت های   Infineon  TDA21472 با امکان انتقال جریان ۷۰ آمپر، چوک های پلیمرآلومینیومی MicroFine برای فیلتر کردن جریان های عبور داده شده از ماسفت درایورها و خازن های ژاپنی مشکی رنگ ۱۰K اجزای اصلی این مدار تغذیه هستند.

 در کنار مدار تغذیه قدرتمند، فناوری OptiMem III ایسوس امکان دستیابی به فرکانس حافظه ۴۷۳۳ مگاهرتز برای همه ۸ شکاف حافظه و عملکرد فوق العاده برای پردازش های محاسباتی به ساده ترین شکل ممکن در این مادربرد نهادینه کرده است.

نسل جدید پردازنده ها با بهره مندی از مسیرهای PCIe® ۴٫۰ امکان دستیابی به نهایت سرعت در شکاف های توسعه و استفاده از نسل جدید درایوهای M.2 در این نسل در دسترس قرار گرفته است.

ROG Zenith II Extreme امکان استفاده از ۵ درایو NVMe نسل جدید را در اختیار کاربر قرار می دهد. ایسوس از یک کنترلر ۱۰گیگابیت بر ثانیه برای شبکه، رابط شبکه بیسیم WiFi 6  و نسل جدید پورت های USB 3.2 Gen 2 را برای تبادل اطلاعات در بسترهای ارتباطی متفاوت در این مادربرد در نظر گرفته است.

مادربرد ROG Zenith II Extreme ابرقدرتی در رکوردهای جدید اورکلاک
مادربرد ROG Zenith II Extreme ابرقدرتی در رکوردهای جدید اورکلاک

ایسوس برای شخصی سازی کامل در این مادربرد از یک LiveDash LED جدید استفاده کرده است که این نمایشگر رنگی کوچک علاوه بر نمایش وضعیت سیستم در هنگام POST یا بروز رسانی بایوس به صورت گرافیکی، امکان پخش محتوای گرافیکی کاملی را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. هرچند نورپردازی AuraSync و هدرهای مختلف RGB نیز در مادربردهای ایسوس به صورت پیش فرض هم اکنون برای شخصی سازی یافت می شود.

کارت صوتی این مادربرد نیز با فناوری SupremeFX عرضه شده و به منظور تکمیل لذت شنیدن موسیقی یا گیمینگ حرفه ای، نرم افزار Sonic Studio II و DTS : Sound Unbound​ همراه کارت صوتی ۸ کاناله این مادربرد هستند.

مادربرد ROG Zenith II Extreme در هفته های آتی با گارانتی رسمی ایسوس در کشور قابل تهیه خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.