سیستم‌عامل Android و ۳۵۹ مشکل امنیتی

111

Coverity (شرکتی که ابزارهایی را برای بررسی مشکلات امنیتی نرم‌افزارها در اختیار دارد) در یک بررسی در کدهای سیستم نرم‌افزاری Android ، ۳۵۹ مشکل را پیدا کرد. جالب است که از این ۳۵۹ مشکل امینیتی ، ۸۸ مشکل آن جز مشکلات بسیار مهم (High Risk) بوده است و مابقی آنها (۲۷۱ مشکل) جز مشکلاتی با درجه اهمیت متوسط (Medium Risk) بوده است. [مترجم: مشکلات امنیتی به سه دسته High Risk ، Medium Risk و Low Risk تقسیم می‌شوند]

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فاوا نیوز، این شرکت دیروز (سه شنبه ۱۱ آبان) اعلام کرد : این کدها که شامل مشکلات باورنکردنی بودند، در هسته (Kernel) سیستم‌عامل Android وجود داشتند که در تلفن‌های مدل HTC نیز استفاده می‌شوند. این در حالی است که Android از هسته سیستم‌عامل Linux استفاده می‌کند، اما اجزای Android و به عبارتی Android-Component دارای نرخ‌های مشکلات امنیتی بالاتری نسبت به Linux می‌باشد.

البته این می‌تواند خبر خوبی برای گوگل محسوب شود! زیرا Android هنوز کمتر از نصف متوسط مشکلات سیستم‌های صنعتی را در ۱٫۰۰۰ خط کد را داراست. اما خبر بد این است که مشکلات این سیستم رو به افزایش است.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.