چرا باید تلویزیون مجهز به فناوری HDR 1000 بخریم

0 658

زمانی نه چندان دور انتخاب یک تلویزیون برای خرید کار چندان دشواری نبود. تنها مسئله تصمیم‎گیری درباره برند تلویزیون بود اما امروزه تنوع محصولات تولیدکنندگان تلویزیون تا حدی پیش رفته است که حتی بعد از انتخاب برترین برند، تازه باید به سراغ انتخاب مناسب‎ترین سری محصول آن برند متناسب با نیازها خودمان برویم. کسانی که در یکی دو سال اخیر سری به بازار تلویزیون ایران زده باشند این مسئله را کاملا درک می‏کنند.

بعد از یک گردش کوتاه در بازار و مشاهده کیفیت تصاویر، زیبایی محصول و قابلیت‏های جدید، خیلی زود می‏توانیم سامسونگ را به عنوان برند تلویزیون بعدی خودمان انتخاب کنیم. اما اینجاست که مشکل اصلی برای انتخاب مناسب‏ترین تلویزیون آغاز می‏شود. داشتن جدیدترین امکانات و فناوری‏ها در قبال مناسب‏ترین قیمت، اصلی‎ترین معادله انتخاب تلویزیون است. با این دیدگاه مسلما سری Premium UHD سامسونگ بهترین گزینه است.

تلویزیون‏های Premium UHD سامسونگ در دو سری  ۸ و ۱۰ عرضه می‏شود که هرکدام از آنها نیز در اندازه‏های مختلف و سری ۸ در دو فرمت تخت و منحنی تولید می‏شود. با توجه به تنوع طراحی دو مدل PUHD و مدل پایه مختلف دو سری ۸ و ۱۰ می‏توانید گزینه‏ای مناسب برای هر دکوراسیون و سلیقه را پیدا کنید.

مرحله بعدی اما بررسی قابلیت‏ها و کیفیت تصویر است. یکی از مهم‏ترین مواردی که باید در خرید تلویزیون های UHD 4K مدنظر داشته باشیم، مجهز بودن تلویزیون به فناوری HDR  و بیشینه روشنایی بالا است که می‏تواند متمایز بودن کیفیت تصویر مدل انتخابی شما را تضمین کند. اما فناوری HDR  دقیقا به چه معنی است و تفاوت آن در برندهای مختلف در چیست؟

HDR 1000 دقیق‏ترین جزییات با شفاف‌ترین رنگ‏ها

هرچند بسیاری از فروشندگان در تایید کیفیت فوق‎العاده تصویر در تلویزیون‏های Premium UHD سامسونگ به استفاده از فناوری UHD 4K اشاره می‏کنند اما در واقع نقطه اصلی تمایز این محصولات با دیگر تلویزیون‎های ۴K، استفاده از فناوری HDR 1000 است. فناوری HDR که نام کامل آن بازه دینامیکی بالا است، در واقع به روشنایی تصویر مربوط می‎شود. هرچه عدد مربوط به روشنایی تصویر در تلویزیون بیشتر باشد، امکان آشکارسازی جزئیات تاریک در دل تصاویر تاریک و جزئیات روشن درون تصاویر روشن را امکان پذیرتر می سازد.

فناوری HDR 1000 روشنایی تصویر در تلویزیون‏های Premium UHD را تا حد ۱۰۰۰ نیت برابر با ۱۰۰۰ شمع روشن، بالا می‏برد و البته در عین حال کیفیت رنگ تصویر را بدون کوچکترین تغییری حفظ می‏کند. به این ترتیب شما می‏توانید حتی کوچکترین جزییات تصویر را هم مشاهده کنید. تلفیق دو فناوری UHD 4K و HDR 1000 کیفیت تصویر را تا حدی بالا می‏برد که شما در زمان تماشای فیلم یا برنامه تلویزیونی موردعلاقه‎تان احساس می‏کنید روی صحنه فیلمبردای هستید و تصاویر واقعی را می‎بینید.

سری‏ ۱۰ تلویزیون‏هایPUHD سامسونگ علاوه بر موارد گفته شده، مجهز به فناوری Ultra Black هستند که میزان انعکاس نور روی صفحه تلویزیون را به حداقل رسانده و به این ترتیب رنگ سیاه به شکل کاملا تیره روی تلویزیون نمایش داده خواهد شد. این یعنی در هر زمانی از شبانه روز که مشغول تماشای تلویزیون باشید، پرده‏ها کشیده باشد و نور آفتاب از پنجره بتابد یا پرده‏ها بسته باشد و چراغ‏ها را روشن کرده باشید، شما تصویر صفحه تلویزیون را کاملا واضح و با رنگ‏های شفاف و دقیق خواهید دید.

زیبا و سازگار با هر دکوراسیون

زیبایی سری تلویزیون‏های Premium UHD سامسونگ تنها محدود به تصویر آنها نمی‎شود بلکه طراحی فوق‏العاده و فلزی بدنه و یک دست بودن کابینت پشتی، تلویزیون‏ شما را به یکی از بخش‏های مکمل دکوراسیون خانه‎تان تبدیل می‏کند. همچنین شما می‏توانید به جای اتصال چندین کابل از دستگاههای متعدد به تلویزیون ، همه دستگاه‎های جانبی خود را به One Connect سامسونگ وصل کرده و آنها را با فاصله از تلویزیون قرار دهید و به این ترتیب تنها یک کابل انتقال اطلاعات به تلویزیون متصل شده و از بهم‏ریختگی کابل‎ها در اطراف تلویزیون جلوگیری می‎شود.

در طراحی موسوم به ۳۶۰ درجه این سری از تلویزیون‏های سامسونگ، همه پیچ‏ها و ورودی‏های پشت تلویزیون پنهان شده و یک صفحه یکدست و زیبا در قسمت پشتی دیده می‏شود. به این ترتیب تلویزیون شما از هر زاویه کاملا زیبا بوده و می‏توانید آن را در هر جایی از خانه قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.