چه امکاناتی در تالار پذیرایی اهمیت دارد

1 677

مراسم عروسی جشنی است که برای آغاز زندگی مشترک زوجین جشن گرفته می‌شود. در گذشته برای مراسم در منازل برگزار می‌شد؛ در حالی که امروزه که برای برپایی مراسم عروسی از تالار پذیرایی استفاده می‌کنند. تالارپذیرایی محلی است که از امکانات و فضایی مناسب برای برپایی مراسم عروسی و انواع جشن و مهمانی بهره می‌گیرد. امروزه تالارهای پذیرایی زیادی وجود دارند که خدمات برگزاری مجالس را ارائه می‌دهند که برای انتخاب بهترین آن‌ها بهتر است به نکاتی توجه شود که عبارتند از:

بودجه عروس و داماد

تالارهای پذیرایی متعددی وجود دارند که خدمات برگزاری مراسم عروسی را انجام می‌دهند که هر یک از آن‌ها خدمات متنوعی را ارائه می‌کنند و مبالغ مختلفی را دریافت می‌نمایند. بنابراین زوجین پیش از انتخاب تالارپذیرایی بهتر است لیستی از هزینه‌های خود تهیه کرده و متناسب با آن تالارپذیرایی مورد نظر خود را انتخاب نمایند عروس و دامادها در زمان تعیین بودجه مورد نظر برای تالارپذیرایی بهتر است به این نکته توجه کنند که ورودی هر تالار ممکن است با دیگر تالارپذیرایی متفاوت باشد. بنابر این قبل از انتخاب نهایی درباره هزینه ورودی و خدمات مجالس آن‌ها پرس و جو کنیم.

ظرفیت تالار پذیرایی

هر تالارپذیرایی از گنجایش مهمانان متفاوتی برخوردارند. بعضی از تالارهای پذیرایی طرفیت ۵۰۰ نفر و بعضی دیگر حتی تا ۱۰۰۰ نفر نیز ظرفیت مهمان دارند. برای انتخاب تالار پذیرایی بهتر است لیستی از تعداد مهمانان خود در نظر بگیرید و متناسب با آن‌ها تالار پذیرایی خود مورد نظر خود را انتخاب کنید. ظرفیت تالار پذیرایی یکی از مهمترین شاخص‌های انتخاب تالار پذیرایی به شمار می‌رود؛ چرا که اگر تعداد مهمانان بیشتر از ظرفیت تالار پذیرایی باشد؛ مهمانان دچار کلافگی می‌شود.

کیفیت و منوی غذا

تالارهای پذیرایی با توجه به هزینه و ورودی که دریافت می‌کنند از منوی غذایی متفاوتی برخوردارند. بعضی از تالارهای پذیرایی یک الی دو نوع غذا برای خدمات مجالس سرو کرده و بعضی دیگر از سه مدل بیشتر غذا سرو می‌کنند. یکی دیگر از نکاتی که باید در زمان انتخاب تالار پذیرایی در نظر بگیرید؛ بررسی کیفیت و منوی غذایی تالار پذیرایی هستند. از طرفی بعضی از تالارهای پذیرایی قابلیت سلف سرویس دارند که عروس و داماد می‌توانند آن را انتخاب نمایند.

امکانات بهداشتی تالار پذیرایی

هر چند امکانات بهداشتی تالارپذیرایی، یکی از نکات جزئی تالارپذیرایی محسوب می‌شود اما در کیفیت برگزاری مراسم عروسی تاثیر زیادی دارد. بهتر است قبل از انتخاب تالار پذیرایی  امکانات بهداشتی آن را در نظر بگیرید.

میز شام عروس و داماد

بعضی از تالارهای پذیرایی برای برگزاری مراسم عروسی، برای عروس و داماد، میز شام جداگانه‌ای طراحی می‌کنند. معمولا هزینه طراحی میز شام به صورت جداگانه دریافت می‌شود. میز شام طراحی شده در کیفیت عروسی و فیلمبرداری تاثیر زیادی دارد.

سقف تالار پذیرایی

سقف تالارپذیرایی در میزان تهویه و رفاه مهمانان تاثیر زیادی دارد. تالارهایی پذیرایی که سقف کوتاه دارند معمولا برای برگزاری مراسم عروسی با تعداد مهمانان بالا گزینه مناسبی نمی‌باشند؛ چرا که در تالار های پذیرایی با سقف کوتاه مهمانان پس از مدتی دچار گرما و احساس کلافگی‌ می‌شوند.

پارکینگ و آسانسور

کیفیت خدمات عروسی به رفاه مهمانان آن بستگی دارد. پارکینگ و آسانسور برای رفت و آمد و رفاه مهمانان الزامیست. تحقیقات نشان داده تالارهای پذیرایی که از پارکینگ و آسانسور برخوردارند؛ مشتریان بیشتری دارند. به همین دلیل بهتر است  پیش از انتخاب نهایی تالارپذیرایی بهتر است درباره پارکینگ و آسانسور آن پرس و جو کنید.

گروه موسیقی و موزیک

یکی دیگر از نکاتی که در زمان عروسی اهمیت بسزایی دارد گروه موزیک و موسیقی منتخب تالار پذیرایی است. بعضی از عروس و دامادها می‌توانند از گروه موسیقی استفاده نکنند؛ چرا که تالارپذیرایی برای خدمات موسیقی که ارائه می‌دهد؛ هزینه مجزایی دریافت می‌کنند.

تشریفات تالار پذیرایی

یکی دیگر از نکاتی که در زمان انتخاب تالارپذیرایی مهم است؛ ارائه خدمات تشریفات می‌باشد. بعضی از تالارهای پذیرایی علاوه بر خدمات برگزاری مراسم عروسی، خدمات رزرو  فیلمبرداری، سالن زیبایی و آرایشگاه داماد را نیز انجام می‌دهند. تشریفات تالارپذیرایی هزینه‌ای مجزا از خدمات تالار دارد و بسیاری از عروس و دامادها برای صرفه جویی در زمان و انرژی، از تالارهای پذیرایی استفاده می‌کنند که خدمات تشریفات را به صورت مجزا انجام می‌دهند.

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

1 نظر
  1. محمدرضا تیموری می گوید

    با سلام
    من در آستانه ازدواج هستم اطلاعاتی که دادید خییلی به دردم میخورد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.